polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.plertur.pl

IRLANDIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

POGODA

 REYKJAVIK

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
ZWIEDZANIE

DUBLIN I BELFAST- ZIELONO MI!

Dublin – Newgrange - Belfast – Carrick – Antrim Coast – Dublin

Urok ukrytych jezior i wąskich zatoczek, starych miast, zrujnowanych zamków, prehistorycznych grobowców oraz wiecznie zielonych klifów, przyciąga do Irlandii tysiące entuzjastów oraz wielbicieli tajemniczej wyspy. Czas odkryć Irlandię i zakochać się w niej.

1. dzień
Zbiórka i wylot z Polski. Przylot do Dublina, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu lub pubie (w zależności od możliwości czasowych) nocleg.

2. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Dublina, zobaczymy m.in. najbardziej prestiżowy, założony przez Elżbietę I w 1592 r. uniwersytet Trinity College –jest to najstarsza uczelnia w kraju, pierwsza w Europie, która zaczęła przyznawać stopnie naukowe kobietom. Znajduje się tu najcenniejszy irlandzki zabytek piśmiennictwa – średniowieczny manuskrypt Book of Kells; następnym punktem programu jest przepiękny, wiktoriański Park St. Stephen’s Green – miejsce spotkań Dublińczyków, oaza zieloności i spokoju w centrum miasta, po chwili wytchnienia w otoczeniu niezliczonych kwietników, kolorów i zapachów dalsze zwiedzanie miasta. Główna katedra Irlandii – katedra św. Patryka, Dublin Castle – Zamek Dubliński, zbudowany w XIII wieku na podwalinach dawnej fortyfikacji Wikingów. W trakcie zwiedzania Dublina nie może zabraknąć takiego miejsca jak Guinness Storehouse, kilkupiętrowa ekspozycja prezentuje dzieje najbardziej popularnego towaru eksportowego Irlandii. Na dachu browaru, znajduje się bar, będzie tu można skosztować wyśmienitego napoju delektując się jednocześnie przepięknym widokiem na miasto. W trakcie spaceru jedną z najważniejszych ulic Dublina – O`Connell Street, w stronę dzielnicy Temple Bar, nie może zabraknąć czasu na tradycyjną kawę po irlandzku. Spacer po Tempe Bar –dzielnicy artystów, muzyków, plastyków - najbardziej rozrywkowej i pełnej pubów ulicy Irlandii. Obiadokolacja w dzielnicy Temple Bar w Brazen Head – najstarszym pubie w mieście. Powrót do hotelu komunikacją miejską, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Wyjazd do Belfastu –stolicy Irlandii Północnej. Po drodze zwiedzanie niezwykłych, prehistorycznych, starszych od piramid, grobowców korytarzowych w Newgrange lub Knowth –grobowce te są najbardziej znanymi, prehistorycznymi obiektami w Irlandii. Powstałe ok. 3100 r. p.n.e. Newgrange było ówcześnie jedną z największych budowli na świecie, Knowth to ok. 500 lat starsze od Newgrange, największe na świecie skupisko grobowców korytarzowych. Przyjazd do Belfastu, zwiedzanie miasta, mi. n. Belfast City Hall, Belfast Castle, Stormond – siedziba rządu Irlandii Północnej oraz Belfast Zachodni - słynna dzielnica zamieszek z Linią Pokoju dzielącą Belfast na część katolicką i protestancką. Zwiedzanie doków gdzie zbudowano Titanica oraz siostrzane okręty Britannica i Olimpica. W sezonie 2012 przewidziane jest otwarcie centrum Titanica – imponującego budynku w kształcie dziobów statku, zwróconych w cztery strony świata. Zakwaterowanie w hotelu w Belfaście, obiadokolacja i nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd na północ, zwiedzanie malowniczego wybrzeża Irlandii Północnej. Wizyta w najstarszej na świecie, działającej od ponad czterystu lat, destylarni whiskey Bushmills, następnie gwarancja emocji i niesamowitych wrażeń -spacer po moście linowym nad klifami morskimi (połączone mostem ze stałym lądem) Carrick-a-Rede Rope Bridge. W tym dniu również podziwiać będziemy niezwykłe zjawisko geologicznego Giant’s Causeway (Groblę Olbrzyma) – jest to bazaltowa formacja skalna do złudzenia przypominająca dzieło rąk człowieka. Są to jednak utworzone przez siły natury kamienne filary, opadające z klifów w stronę morza. Rzut oka na rozległe ruiny romantycznego zamku Dunluce Castle – dawniej jedna z najpotężniejszych twierdz na północy wyspy dziś jedne z najbardziej widowiskowych ruin Irlandii. Przejazd do hotelu na trasie Belfast - Dublin, obiadokolacja i nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Dublinie i powrót do Polski.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania ze wstępami, przejazdami środkami komunikacji miejskiej ok. 60 €/os. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 4 obiadokolacji, które będą realizowane w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).
3. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
4. Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki najwcześniej na 3 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Program może nieznacznie ulec zmianie w przypadku zmiany rozkładu lotu przez przewoźnika.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY Cena REZERWACJA
02.05 - 06.05  2918 zł/os. ZAPYTAM
20.06 - 24.06 2918 zł/os. ZAPYTAM
18.07 - 22.07 2958 zł/os. ZAPYTAM
15.08 - 19.08 2958 zł/os. ZAPYTAM
19.09 - 23.09  2918 zł/os. ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1 os - 650 zł
obiadokolacje - 400 zł


Świadczenia w cenie:
4 noclegi w hotelach 2*/3*, pokoje 1 i 2-osobowe z możliwością dostawki, 4 śniadania, przelot samolotem, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, przejazd autokarem podczas objazdu, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Miejsce wylotu: Warszawa

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |