polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WŁOCHY 8 dni

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.


Wenecja jest po prostu wyjątkowa. Zacznijmy od tego, że jest to miasto pieszych, skrojone na ludzką miarę - samochodów w zasadzie tu nie ma, zaś miejsce brzydkich miejskich ukic zajmują czarodziejskie wąziutkie przejścia.Miasto zbudowane zostało na 117 maleńkich wysepkach i połączone jest z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem-dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei. Wokół miasta wije się Grand Canal, wypływając wprost na niezapomniany widok Piazza San Marco z kampanilą (samodzielną dzwonnicą), Pałacem Dożów, bazyliką Św. Marka i eleganckim, pełnym gołębi placem. Most Westchnień łączy pałac z ponurym starym więzieniem, a kołyszące się na falach gondole przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore, i del Redentore.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.
 

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 
EMILIA- ROMANIA- WYCIECZKA ZE SMAKIEM

ZWIEDZANIE

Ferrara • Rawenna • Faenza • Piacenza • Parma • Modena • Reggio Emilia • Bolonia • Padwa
Fantastyczny program dla wszystkich, którzy nie tylko kochają Italię, ale także wspaniałą i niepowtarzalną kuchnię włoską. Emilia-Romania, region w centralnych Włoszech, słynie bowiem nie tylko z unikalnych na skalę światową zabytków i miast sztuki, ale także z rewelacyjnej, bardzo urozmaiconej kuchni, docenianej przez ekspertów i smakoszy z całego świata. Wiele produktów i potraw znanych także w Polsce pochodzi właśnie stąd. Trasa wycieczki prowadzi do najbardziej znanych miast Emilii-Romanii, zaplanowano także degustacje tak słynnych specjałów regionu jak szynka parmeńska czy ser parmezan oraz wizyty w fattoriach produkujących znane marki win. Trasa we Włoszech: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ.
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie centrum miasta, dawnej siedziby rodu d’Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza Municipio, katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Rawenny. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RAWENNY, dawnej stolicy cesarstwa zachodniorzymskiego. Zwiedzanie największej w mieście bazyliki: San Vitale, słynącej ze znajdujących się tam mozaik. Następnie wizyta w Mausoleo di Galla Placida z najstarszymi mozaikami Rawenny, grób Dantego, kościół św. Franciszka, przepiękna bazylika S. Apollinare Nuovo. Przejazd do FAENZY, znanej od średniowiecza z wyrobów fajansowych. Spacer po Piazza del Popolo z dwoma pałacami: Podesta i Municipio, oraz katedrą z XV w. Wizyta w muzeum ceramiki. Przejazd do hotelu w okolicy Parmy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do PIACENZY, której początki sięgają roku 222 p.n.e., powstałej jako miasto-kolonia strzegąca granic imperium. Spacer po starówce z katedrą z XIII w. Przejazd do PARMY, dawnej stolicy księstwa o tej samej nazwie, miasta, skąd pochodzi znany ser parmezan. Spacer po starówce, wizyta m.in. w katedrze Duomo z olśniewającymi freskami Antonio da Correggio oraz w przyległym baptysterium. Następnie spacer obok Palazzo della Pilotta i teatru Farnese, Piazza Garibaldi i kościół Santa Maria. Wizyta w jednej z fattori wyrabiających znany ser parmezan, zapoznanie się z procesem wyrobu produktów, degustacja sera i wina Lambrusco. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do MODENY słynącej z produkcji samochodów sportowych: Maserati i Ferrari. Spacer po centrum miasta: dostojna romańska katedra z XI w., Academia Militare - akademia wojskowa mieszcząca się w pałacu z XVII w. Przejazd do REGGIO EMILIA, miasta znanego z produkcji wina i związanego z polską historią, gdyż tutaj w 1797 r. J. Wybicki napisał „Mazurek Dąbrowskiego” - hymn Polski. Spacer po zabytkowym centrum m.in. z bazyliką Ghiara. Czas wolny. Wizyta w jednej z wytwórni win i octu balsamicznego, zapoznanie się z procesem wyrobu produktów oraz degustacja wyrobów regionalnych połączona z kolacją w wytwórni, składającą się z dwóch dań, warzyw, deseru lub owoców. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BOLONII - stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem, a także z odrębną sztuką kulinarną. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i Palazzo Comunale - średniowiecznym ratuszem, bazylika San Petronio oraz Archiginnasio - obecnie biblioteka miejska, gdzie były przeprowadzane pierwsze na świecie lekcje anatomii, w mieszczącym się tutaj Uniwersytecie Bolońskim. Wizyta w sali do nauki anatomii z XVII w. Następnie w programie Piazza di Ravegnata ze słynnymi Due Torri - krzywymi wieżami. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do PADWY - słynnego miasta uni­­wer- ­­syteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Wyjazd do Polski. 8. DZIEŃ. Przyjazd do Polski.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY (8 dni)  
27.04 1 451 PLN ZAPYTAM
18.05 1 371 PLN ZAPYTAM
20.07 1 451 PLN ZAPYTAM
08.06 1 371 PLN ZAPYTAM
03.08 1 451 PLN ZAPYTAM
14.09 1 451 PLN ZAPYTAM

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 390 zł.

ŚWIADCZENIA:
5 noclegów w hotelach***/****: 1 w okolicy Rawenny, 3 w okolicy Parmy, 1 w okolicy Padwy; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 4 kolacje (serwowane) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna 2-3 EUR/os./nocleg/os.
Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 100 EUR.
Opłaty fakultatywne: wycieczka do Modeny i Reggio Emilia, wizyta w wytwórni octu balsamicznego i wina połączona z kolacją: ok. 35 EUR (nie obejmuje opłaty za przewodników lokalnych: ok. 15 EUR); w sierpniu: 15 EUR, bez obiadu i degustacji; wymagane min. 25 osób.
 

Miejsce wyjazdu:


Augustów
Białystok
Bydgoszcz
Częstochowa
Ełk
Gdańsk
Gliwice
Gorzow Wlkp.
Grajewo
Głubczyce
Katowice
Kielce
Kraków
Leszno
Lublin
Opole
Piotrków Trybunalski
Poznań
Radom
Rzeszów
Stawiski
Suwałki
Szczecin
Szczuczyn
Tarnów
Warszawa
Wrocław
Łomża
Łódź

 

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |