polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WŁOCHY 8 dni

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.


Wenecja jest po prostu wyjątkowa. Zacznijmy od tego, że jest to miasto pieszych, skrojone na ludzką miarę - samochodów w zasadzie tu nie ma, zaś miejsce brzydkich miejskich ukic zajmują czarodziejskie wąziutkie przejścia.Miasto zbudowane zostało na 117 maleńkich wysepkach i połączone jest z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem-dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei. Wokół miasta wije się Grand Canal, wypływając wprost na niezapomniany widok Piazza San Marco z kampanilą (samodzielną dzwonnicą), Pałacem Dożów, bazyliką Św. Marka i eleganckim, pełnym gołębi placem. Most Westchnień łączy pałac z ponurym starym więzieniem, a kołyszące się na falach gondole przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore, i del Redentore.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.

 

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
KRÓLOWE POŁUDNIA

ZWIEDZANIE

Tropea • Reggio di Calabria • Taormina • Matera • Lecce • Alberobello • San Giovanni Rotondo • Vieste • Caserta • Sorrento • Paestum
Najpiękniejsze miejsca włoskiego „mezzogiorna” - czyli południowych Włoch. Na trasie jest zjawiskowa kalabryjska Tropea, Reggio di Calabria z promenadą z widokiem na Sycylię, wykuta w skale Matera, bajkowa dzielnica „trulli” w Alberobello, białe i pocztówkowo śliczne Vieste, Lecce oszałamiające barokowymi budowlami, majestatyczne świątynie Paestum, monumentalna Reggia w Casercie i Sorrento - miasteczko z piosenki, słynny kurort z ujmującą południową atmosferą. Trasa jest bardzo dobrze zaplanowana i urozmaicona, każde odwiedzane miejsce ma swój niepowtarzalny charakter. Dla spragnionych jeszcze więcej Południa wspaniałą propozycją jest wycieczka fakultatywna do słynnej sycylijskiej Taorminy. Warto także pomyśleć o przedłużeniu wakacji o tydzień wypoczynku  na wybrzeżu Kalabrii. Trasa we Włoszech: ok. 2300 km

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu w okolicy Lamezia/Tropea. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA - miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Wizyta w Muzeum Narodowym z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach - Wojownikami z Brązu (Bronzi di Riace). Są to dwa greckie posągi sprzed ok. 2500 lat. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): na Sycylię - największą wyspę na Morzu Śródziemnym, przyciągającą turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco - malowniczo położonych ruin antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i Etnę - najwyższy czynny wulkan Europy (3263 m n.p.m.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Przejazd do LECCE - miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant’ Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do hotelu w okolicy Lecce. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, miejsca związanego z działalnością znanego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Przejazd do hotelu w okolicy Vieste. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VIESTE z cudownym białym starym miastem, najbardziej wysuniętym na wschód punktem półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy SORRENTO. Zakwaterowanie, kolacja. Wieczorny spacer po słynnym kurorcie, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PAESTUM (starożytna Posejdonia). Zwiedzanie kompleksu majestatycznych świątyń ze wspaniałą świątynią Neptuna. Przejazd do hotelu w okolicy Lamezia/Tropea, zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dopłata za dodatkowy pobyt w hotelu:

Club San Domenico (S) - od 1090 PLN, Borgo di Fiuzzi (AI) - od 1490 PLN, HoteL Club Resort Itaca - Nausicaa (AI) - od 1490 PLN, Barcelo Simeri Village (AI) - od 1690 PLN.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY (8dni)  
09.06 2 843 PLN ZAPYTAM
23.06 2 843 PLN ZAPYTAM
07.07 2 843 PLN ZAPYTAM
21.07 2 843 PLN ZAPYTAM
04.08 2 843 PLN ZAPYTAM
18.08 2 843 PLN ZAPYTAM
01.09 2 843 PLN ZAPYTAM
15.09 2 843 PLN ZAPYTAM
22.09 2 843 PLN ZAPYTAM

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 450 zł.

Wyloty: Warszawa, Katowice, Poznań

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach ***: 4 w okolicy Lamezia/Tropea, 1 w okolicy Lecce, 1 w okolicy Vieste, 1 w okolicy Sorrento; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
1.Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.
2.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 95 EUR.
3.Opłaty fakultatywne: wycieczka do Taorminy: ok. 50 EUR (nie obejmuje biletów wstępów, przewodnika: ok. 15 EUR); wymagane min. 25 osób, wycieczka może zostać odwołana z uwagi na warunki pogodowe.

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |