polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

GRECJA - ZAKYNTHOS WYCIECZKI FAKULTATYWNE

     

 
GRECJA
ZAKYNTHOS SAMOLOTEM
ZAKYNTHOS ZWIEDZANIE
WYSZUKIWARKA OFERT

STRONA GŁÓWNA

LATO

OFERTY

OBOZY KOLONIE

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK
ZWIEDZANIE EGZOTYKA

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY PROMOWE
Przewodnik turystyczny:
 

Więcej informacji:
www.greeka.com/corfu-beaches


Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe


 

 
WYCIECZKI


NINIEJSZY OPIS WYCIECZEK NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ. OPISY WRAZ Z CENAMI SĄ PRZYKŁADOWE I UZALEŻNIONE OD ORGANIZATORA. ZAKUP WYCIECZEK MOŻLIWY JEST JEDYNIE NA MIEJSCU U REZYDENTA

ZAKYNTHOS

Grecka wyspa zwana potocznie "Zante", należąca do archipelagu Wysp Jońskich, położona jest u zachodnich wybrzeży Peloponezu, na południe od Korfu. Zakynthos jest trzecią, co do wielkości grecką wyspą po Krecie i Eubeji. Jej nazwa pochodzi od imienia syna mitologicznego Dardanusa, króla Arkadii. Według Homera wchodziła w skład państwa Odyseusza. Od czasów średniowiecza wyspa pozostawała w posiadaniu kolejno Genui i Republiki Weneckiej. W latach 1800-1807 była częścią Republiki Siedmiu Wysp. To właśnie na Zakynthos urodził się Dionisos Solomos, autor „Ody do wolności”, która stała się hymnem narodowym oraz poeta Andreas Kalvos.

Ciekawostką przyrodniczą i symbolem wyspy jest żółw morski Caretta Caretta, który na swoje miejsca lęgowe wybrał południowe plaże Zakynthos. Z racji, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem na kilku plażach wprowadzono pewne ograniczenia, które mają pomóc w ochronie tego wspaniałego gatunku żółwi morskich. Główną atrakcją wyspy pozostają legendarne plaże osłonięte stromymi klifami oraz liczne jaskinie (Galazia Spilia – Błękitna Jaskinia). Najczęściej fotografowaną plażą na Zakynthos jest Navagio, w Zatoce Wraku, znajdującej się w północnej części zachodniego wybrzeża.
 

 
Wycieczki fakultatywne

NAVAGIO, BŁĘKITNE JASKINIE I CUDOWNE PLAŻE
Osoba dorosła: 40 €
Dzieci do 12 lat: 20 €

Najbardziej popularna wycieczka - całodzienny rejs podczas którego będzie czas na plażowanie i kąpiele oraz wizytę w tzw. Zatoce Wraku (Navagio lub Navajo), gdzie na otoczonej wysokimi skałami urokliwej plaży spoczywa wrak statku - jest to najczęściej fotografowane miejsce na całym Zakynthos. Zatrzymamy się również w Błękitnych Jaskiniach.


REJS NA KEFALONIĘ
Osoba dorosła: 50 €
Dzieci do 12 lat: 35 €

Całodzienna wycieczka na pobliską przepiękną wyspę Kefalonię. Cudowne, zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowej urody plaże, wspaniałe turkusowe morze i laguny, małe wioski rybackie. Ponadto podziemne jezioro, jaskinie i stolica wyspy Argostoli.


ISLAND TOUR - WYCIECZKA PO WYSPIE
Osoba dorosła: 30 €
Dzieci do 12 lat: 15 €

Relaksująca wycieczka po wyspie, podczas której będzie możliwość obejrzenia m.in. Klasztoru św. Dionizosa - patrona Zakynthos, Bochali - punktu widokowego, Callinikos - winiarni, gdzie będzie możliwość poznania etapów produkcji lokalnego wina oraz degustacja; Skinari ze swymi słynnymi Błękitnymi Jaskiniami; Pottery Sigouros - zakład ceramiki wykorzystujący techniki i wzory bizantyjskie.
 

REJS NA SPOTKANIE Z CARETTA - CARETTA
Osoba dorosła: 30 €
Dzieci do 12 lat: 15 €


Po opuszczeniu wakacyjnych resortów skierujemy swą uwagę na port Ag.Sostis, usytuowany tuż przy pięknej, piaszczystej Zatoce Laganas. Tam wejdziemy na pokład łodzi, która weźmie nas w miły rejs. Jego celem jest oczywiście spotkanie z wielkimi żółwiami morskimi, z których słynie wyspa Zakynthos. Udamy się również w pobliże malowniczej wysepki w kształcie żółwia, noszącej nazwę Marathonisi. Podczas tego rejsu zatzymamy się, aby popływać i ponurkować w turkusowo-błękitnej wodzie. Prawie cały czas pływać będziemy na wodach Narodowego Parku Morskiego, więc okazja na spotkanie żółwi Caretta-Caretta pływających wokoło nadarzy się niejednokrotnie. Kiedy powrócimy do portu Agios Sostis, zostaniemy zabrani z powrotem do miejsca naszego wakacyjnego pobytu

OLIMPIA
Osoba dorosła: 60 €
Dzieci do 12 lat: 30 €

Całodzienna wycieczka na półwysep Peloponez, obejmująca zwiedzanie starożytnej Olimpii, gdzie odbyły się pierwsze igrzyska. Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, a następnie rejs promem do Kyllini na Peloponezie. Przejazd do Olimpii - zwiedzanie ruin i muzeum z przewodnikiem. Będzie również czas na zwiedzanie, lunch i zakupy w centrum dzisiejszego miasteczka. Bilety wstępów do muzeum i starożytnej części Olimpii nie są wliczone w cenę wycieczki.
 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WIZY
Nie są wymagane dla obywateli polskich przyjeżdżających do Grecji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni.

PASZPORT
Do Grecji można wjechać na paszport (ważny min. 3 miesiące) lub dowód osobisty.

CZAS PRZELOTU
Lot z Polski na Zakynthos trwa ok. 2,5 godz.

CZAS LOKALNY
Czas polski + 1 godz.

JĘZYK
Nowogrecki,
Można się również porozumieć w j. angielskim i niemieckim.

NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE
220 V

WALUTA PŁATNICZA
Euro (€)

PLAŻA
Wstęp w większości bezpłatny, wypożyczenie sprzętu plażowego: leżak + parasol – ok. 5-8 euro/dzień.

WYNAJEM SAMOCHODU
Od ok. 30-35 euro/dzień + paliwo; w większości wypożyczalni honorowane jest polskie prawo jazdy, zaleca się jednak posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Wymagane jest ukończenie 23 lat.
Cena benzyny – 0,9 euro/l.

WYPOŻYCZENIE SKUTERA
Od ok. 15-20 euro/dzień.

KOMUNIKACJA
Autobusy są podstawowym środkiem transportu na Zakynthos; bilety na autobusy miejskie można kupić w kiosku lub recepcji hotelowej; bilety na autobusy międzymiastowe kupuje się na dworcu lub w pojeździe; cena biletu na autobus miejski – od 1 euro; cena taksówki ok. 2 euro/1 km.

CENY W SKLEPACH
Woda mineralna – ok. 0,5-1,5 euro, chleb – ok. 1-1,5 euro, piwo – ok. 1,5 euro, wino – ok. 3,5-5 euro, coca cola (3 l.) – ok. 2 euro, pocztówka + znaczek – ok. 1,2 euro, karta telefoniczna – od 5 euro.

CENY W RESTAURACJI
Obiad – od 10 euro, sałatka grecka – od 3,5 euro, gyros – od 5 euro, pizza – od 8 euro, kawa – od 2 euro,
piwo – od 2 euro, lody – 3,5 euro.

REZYDENT
Podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada RP
Ateny, Chryssanthemon 22
154-52 Paleo Psychico
Wydział konsularny
Ateny, Kamelion 21
154-52 Paleo Psychico.
 

MIASTA

MIASTO ZAKYNTHOS
Zakynthos to największe miasto na wyspie i jednocześnie jej stolica. Zostało praktycznie zupełnie zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku i w całości odbudowane. Miasto usytuowane jest wzdłuż wybrzeża, przy którym znajduje się największy na wyspie port. Na pewno będąc w Zakynthos należy przyjrzeć się dokładnie Kościołowi św. Dionizosa - patrona wyspy. W kościele znajdują się szczątki świętego. Wolno tam wejść tylko odpowiednio ubranym o czym informuje tablica przy wejściu i Grek stojący tuż obok. Jeśli turyści nie są odpowiednio ubrani zostają wyposażeni w wielkie chusty i tak przyodziani mogą wejść na teren kościoła. Tuż obok kościoła znajduje się też zabytkowa dzwonnica. Na Zakynthos znajdziemy większość kościołów i dzwonnic wybudowanych w tzw. stylu weneckim czyli dzwonnica zawsze wybudowana jest oddzielnie tuż obok kościoła. Główny plac miasta to Plac poety Salomosa (twórcy hymnu narodowego Grecji). Tuż przy placu znajduje się biblioteka, w której można obejrzeć zdjęcia miasta sprzed trzęsienia ziemi i Muzeum Bizantyjskie z kolekcją jońskiej szkoły malarstwa. Tuż nad miastem górują dwie skarpy. Na jednej z nich usytuowany jest zamek i osada Bohali (dzielnica miasta). Właśnie stamtąd warto popatrzeć na miasto.

LAGANAS
Największa i najbardziej popularna miejscowość wypoczynkowa na wyspie Zakinthos. Tętniące życiem skupisko hoteli, pensjonatów, barów i restauracji. Znajdują się tutaj liczne kluby i dyskoteki, w których zabawa trwa zazwyczaj do białego rana. Dlatego też, osoby ceniące ciszę powinny odwiedzić spokojniejsze miejscowości wypoczynkowe na wyspie, np. Tsiliwi lub Alykes. Po dniu spędzonym na wyjątkowo pięknej, piaszczystej plaży warto wykupić wycieczkę łodzią z przezroczystym dnem. W czasie jej trwania można obserwować ogromne żółwie wędrujące z Afryki do zatoki Laganas. Z ich powodu niektóre odcinki plaży są zamknięte dla ludzi, dzięki czemu zwierzęta mogą w spokoju składać jaja. W Laganas jest ogromny wybór dobrych restauracji i uroczych tawern. Wieczorem, każdy powinien spróbować tradycyjnej potrawy kuchni greckiej.

PORTO KOUKLA
Niezwykle spokojna miejscowość wypoczynkowa usytuowana jest przy malowniczej zatoce Laganas, położona 4 km od znanego kurortu Laganas. Jej uroki doceni każdy, kto pragnie odpocząć od gwaru wielkich miast i spędzić wakacje w urokliwym miejscu.

KALAMAKI
Miejscowość zlokalizowana w zatoce Laganas, gdzie znajduje się Narodowy Morski Park Zakynthos słynący z siedlisk żółwi morskich. Kurort zachwyca przepiękną plażą ze znakomitą, krystalicznie czystą wodą oraz piękną krajobrazowo okolicą z tawernami, barami, restauracjami, sklepami.

VASSILIKOS
To jeden z najbardziej urokliwych półwyspów na Zakynthos. Wśród wybrzeża tego regionu rozciągają się niewielkie piaszczyste zatoczki, a na wzgórzach położone są hotele. Wszystko to tworzy niezapomniany krajobraz. Idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje oraz na romantyczny wypoczynek we dwoje.

TSILIVI/PLANOS
Tsivili jest położone na wschodnim wybrzeżu i w ciągu ostatnich kilku lat ogromnie się rozwinęło, stając się jednym z modniejszych kurortów na wyspie. Tsilivi jest pierwszą nadmorską miejscowością wypoczynkową jaka powstała w okolicy, a pod względem rozwoju infrastruktury doścignęła Argassi. Duża w tym zasługa niezwykle sympatycznych i gościnnych lokalnych mieszkańców. W ciągu dnia polecamy lenistwo na piaszczystych plażach lub spacer w okolicy małego portu. Wieczorem można się pokręcić po sklepach a później wygodnie usiąść w jednej z licznych tawern lub restauracji oferujących ogromny wybór potraw, od kuchni tradycyjnej do egzotycznej. Godne polecenia tawerny to The Olive Tree oraz chińska restauracja Mandarin. Przyjemnym zakończeniem wieczoru będzie wizyta w jednym z wielu barów w Tsivili. Plaże ciągnące się dalej wzdłuż wybrzeża są coraz spokojniejsze i ładniejsze, dysponują też przeważnie skromnym wyborem miejsc noclegowych i restauracji. Warto wybrać się na pobliską plażę Drossia. Mała wioska Planos została wchłonięta przez miasteczko Tsilivi. Droga do niego biegnie przez malownicze, żyzne tereny rolnicze, pomiędzy delikatnymi, zielonymi wzgórzami wyspy, gdzie rosną gaje oliwne a wyśmienite winnice dają soczyste owoce.

KIPSELI
Mała miejscowość wypoczynkowa położona w północno-wschodniej części wyspy, zaledwie kilka kilometrów od znanego kurortu Tsivili. Ciche i spokojne miasteczko ma charakter tradycyjnej greckiej wioski otoczonej gajami oliwnymi i lasami. W okolicy znajduje się kilka ładnych piaszczystych plaż, w Pachi Ammos i Agios Konstantinos, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów. Najbardziej znanym miejscem w tym rejonie jest zadziwiająco piękna plaża Drosia, położona w pobliżu miejscowości Alykes. Kipseli znane jest również z występujących w tym rejonie wód mineralnych, znajduje się tu rozlewnia renomowanej wody „Levante”. Warto też zwiedzić kościół Najświętszej Marii Panny i dzwonnicę.
 

POGODA
Zakynthos   AKTUALNIE TEMP WIĘCEJ>>> >KLIMAT<

Miejscowe biuro podróży - cennik wycieczek fakultatywnych

   
Opis i ceny wycieczek są jedynie informacją, Można je zarezerwować wyłącznie  na miejscu u rezydenta lub lokalnym biurze podróży

AKTUALNE OFERTY WJAZDÓW NA ZAKYNTHOS