Jak uniknąć ograbienia podczas podróży?

Jeśli ty i twoja rodzina planujecie wyjazd wakacyjny w tym sezonie, musicie znać tych kilka ważnych wskazówek, aby wasze wakacje nie zamieniły się w koszmar.

Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci spędzić relaksujący, bezstresowy urlop:

Wskazówka nr 1: Zorganizuj przedwakacyjne spotkanie rodzinne

Jeśli masz starsze dzieci, które będą miały swoje własne pieniądze na wydatki, to dobrze jest zaangażować je w zabezpieczenie swoich pieniędzy.

Wskazówka nr 2: Planuj wymianę walut z wyprzedzeniem

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego biura podróży

Nie zamierzałeś wymienić pieniędzy na lotnisku, prawda?  Czy wiedziałeś, że biura lotniskowe są jednymi z najgorszych miejsc, w których możesz wymienić walutę?  I możesz zapomnieć też o swoim banku.  Banki często mogą być nawet o 5% droższe od internetowych brokerów walutowych, a to może kosztować Cię sporo, jeśli wymieniasz dużą ilość gotówki. Niezależnie od tego, czy kupujesz na lotnisku, czy w Internecie, złotą zasadą rozróżnienia dobrej czy złej transakcji jest porównywanie jej z „rzeczywistym kursem wymiany”.

Wskazówka nr 3: Zbadaj ryzyko w swoim miejscu docelowym

Twój agent turystyczny może nie powiedzieć, że cel podróży jest pełen kieszonkowców lub że klonowanie kart kredytowych jest powszechne w centrum miasta. Ujawnienie tego rodzaju informacji nie sprzeda wakacji, więc dobrze jest zrobić własne badania.  Sprawdź obiektywne strony, aby dowiedzieć się więcej na temat przestępczości i jak zachować siebie i swoje pieniądze bezpiecznie podczas podróży.

Wskazówka nr 4: Pobierz odpowiednie ubezpieczenie podróżne na cały pobyt

Upewnij się, że wykupujesz ubezpieczenie podróżne, które obejmuje Cię od momentu zamknięcia drzwi wejściowych do momentu powrotu do domu.

Wskazówka nr 5: Wybierz bezpieczny sposób na zabranie pieniędzy

Złodzieje są oportunistami, więc nie daj im okazji do zrujnowania sobie wakacji. Nie chodzi tylko o kieszonkowców, o których trzeba się martwić.  Złodzieje są znani z tego, że obcinają nożyczkami torebki przy rączce, a także działają w gangach na lotnisku, celując w walizki i wszelkie inne przedmioty, które możesz odłożyć na kilka chwil.

Poprzedni post Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego biura podróży
Następny post Zanim wyjedziesz na wakacje