Polskie miasta zdrojowe, które naprawdę warto odwiedzić

Polska jest przepięknym krajem, gdzie z powodzeniem można spędzić czas wolny od pracy. Mamy piękne góry rozciągające się na południowych obrzeżach, wspaniałe jeziora na Warmii i Mazurach, czy Morze Bałtyckie.

Tak więc miejsc, w których można zregenerować siły i wypoczętym wrócić do wykonywania obowiązków szkolnych albo zawodowych jest całkiem sporo. Jednymi z bardziej urokliwych są miasta zdrojowe. Takich miejscowości także jest całkiem dużo w różnych zakątkach Polski.

Warto tam pojechać w tym czasie, oczywiście jeśli mamy taką możliwość w pracy lub jesteśmy na emeryturze. O tej porze roku panuje tam już mniejszy ruch, jest większy spokój, a krajobraz jesienny jest też przecież przepiękny. Poza tym jesienne miesiące często charakteryzują się ładną, słoneczną pogodą, jest przyjemna temperatura powietrza, także nic tylko wybierać się w drogę.

Jakie miejscowości zdrojowe warto odwiedzić?

Z pewnością nie zawiedziemy się, jeżeli zawitamy do Rabki-Zdrój. Jest to niewielkie, bardzo ładne miasteczko położone na południu Polski w Kotlinie Rabczańskiej. Do dyspozycji jest duży, świetnie utrzymany park zdrojowy, w którym znajdują się tężnie solankowe. Uzdrowisko posiada 9 ujęć wód głębinowych, głównie solanek. W niewielkiej odległości, bo około 40 kilometrów zlokalizowane jest Zakopane, a tuż obok tego miasta Chochołów ze wspaniałym kompleksem basenowym.

Również warto odpocząć w Kudowie-Zdroju albo Polanicy-Zdrój, które są położone na zachodzie kraju w województwie dolnośląskim. Natomiast przenosząc się na wschód naszej ojczyzny, bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty kolejnej miejscowości uzdrowiskowej, jaką jest Nałęczów. W miasteczku tym znajduje się również przepiękny park, który umożliwia długie spacery, a także kryty kompleks wodny Atrium. Interesujące informacje o Nałęczowie znajdziesz w portalu regionalnym https://infonaleczow.pl/. W bliskiej odległości od Nałęczowa mieści się stolica województwa lubelskiego, czyli Lublin, a także klimatyczne miasteczko Kazimierz Dolny.

 

Poprzedni post Niesamowita plaża „Dubaj” w Jarosławcu
Następny post Parkowanie przy lotnisku w Balicach – o czym pamiętać?