To musisz zobaczyć w Toruniu – najciekawsze toruńskie atrakcje turystyczne

Toruń to punkt obowiązkowy podczas wycieczki w rejony województwa kujawsko-pomorskiego.

To urokliwe miejsce nad Wisłą posiada bogatą kulturę i historię, wystarczy krótki spacer uliczkami miasta, by zachwycić się jego niepowtarzalnym klimatem.

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne Torunia? Co warto zwiedzić?

Miasto sławnego astronoma Mikołaja Kopernika

Pomnik Mikołaja Kopernika to centralny punkt toruńskiej starówki, który jest bazą wypadową do dalszego zwiedzania Starówki. Okazuje się, że dla wszystkich miłośników astronomii i historii miasto udostępnia także dom słynnego uczonego, który można zwiedzać wraz z przewodnikiem.

Poznawać sam kosmos można z kolei w toruńskim planetarium, gdzie wyświetlane są niesamowite filmy przedstawiające wszechświat. W tym miejscu znajduje się również orbitarium – specjalna przestrzeń na interaktywne wystawy i kosmiczne eksperymenty, które mogą przeprowadzać sami zwiedzający.

Toruń bliżej natury

Toruń jest miastem, który warto odwiedzić ze względów naukowych, ale również przyrodniczych. W Toruniu znajduje się ogród zoo-botaniczny, więcej o tej atrakcji w to24.pl.

Znak rozpoznawczy miasta – toruńskie pierniki

Tę smaczną przekąskę można kupić w Toruniu na każdym kroku. Co jednak, gdyby zrobić ją samemu? Jest to możliwe w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie pod okiem specjalistów jesteśmy uczeni sekretnych receptur na najlepsze pierniki.

Oprócz aspektów kulinarnych jest to także lekcja historii – skąd wzięła się tradycja wypiekania pierników i dlaczego właśnie w Toruniu? Ta atrakcja turystyczna cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim wśród najmłodszych turystów odwiedzających Toruń, ale starsi również mogą dowiedzieć się tu wielu interesujących rzeczy i sprawdzić swoje umiejętności kulinarne.

 

Poprzedni post Wizyta w Braniewie? Wybierz się nad zalew Wiślany!
Następny post Co warto zobaczyć na Majorce?