Co warto zobaczyć na Majorce?

Majorka to jeden z chętniej wybieranych kierunków podróży. Czym przyciąga najsłynniejsza wyspa Hiszpanii? Dla kogo wczasy na Majorce mogą się okazać spełnieniem marzeń?

Majorka – co warto zobaczyć?

Majorka to piękne plaże, malownicze zakątki oraz pełne cennych zabytków miasta. Ta wyspa zaskoczy nas swoją różnorodnością, dzięki czemu spędzimy na jej terenie czas zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli lubimy górskie wędrówki, powinniśmy zainteresować się Serra de Tramuntana – górskim pasmem znanym z pięknych widoków i wielu ciekawych szlaków turystycznych. Osoby, które chcą nacieszyć się cennymi zabytkami, docenią z kolei miasteczko Valldemossa. Ta górska miejscowość jest ważnym celem wycieczki dla wielu polskich turystów, którzy chcą po Majorce wędrować śladami Fryderyka Chopina i George Sand. W miasteczku tym znajduje się klasztor Kartuzów, w którym para przebywała przez pewien czas. To on jest największą atrakcją w tej części Majorki, której z pewnością warto poświęcić swój czas.

Innym miejscem, z którego Majorka może być dumna, jest Port de Soller. Otoczone pomarańczowymi gajami, jest rajem dla turystów chcących spędzić wczasy w kameralnej atmosferze. Dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń i podziemnych atrakcji, biura podróży również mają coś ciekawego. To Cuevas del Drach – Smocze Jaskinie, znajdujące się we wschodniej części Majorki. Kuszą one rewelacyjną szatą naciekową, dzięki czemu spacer po podziemnym królestwie dla każdego z nas stanie się wyjątkowym doświadczeniem. Przylądek Formentor to kolejna atrakcja Majorki, której warto poświęcić swój czas. To miejsce to bardzo dobry punkt widokowy, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę.

Inna interesująca rajska wyspa to Malediwy, które przyciągają luksusem i niesamowitymi widokami.

Wizyta na Majorce nie może się obejść bez wizyty na terenie wyspiarskiej stolicy, uznawanej jednocześnie za najważniejsze miasto hiszpańskich Balearów. To Palma de Mallorca, przyciągająca piękną zatoką, plażami i cennymi zabytkami. Zachwyca tu przede wszystkim gotycka katedra La Seu, zaliczana do grona najcenniejszych perełek architektury wyspiarskiej Hiszpanii. Miasto to przyciąga również wakacyjną atmosferą, dzięki czemu pobyt na jego terenie pomoże nam się odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach.

Poprzedni post To musisz zobaczyć w Toruniu – najciekawsze toruńskie atrakcje turystyczne
Następny post Niesamowita plaża „Dubaj” w Jarosławcu