5 miejsc, które warto zobaczyć w Czechach

czechy-atrakcje

Czechy to ten jeden kraj o bardzo to niezwykłych krajobrazów, wyjątkowej też i architekturze no i oczywiście licznych atrakcji dla turystów. Praga jest, stolicą Czech jest, to takowe miasto skalne, a zarazem morawski kras, Czeski Krumlow. Przyciąga tak naprawdę bardzo dużo turystów z różnych to część Europy.

1. Praga, czyli stolica Czech.

Praga to nie tylko stolica Czech, ale też i tak naprawdę największe miasto, które tam możemy zobaczyć oraz jest też niekwestionowana królowa europejskich takowych to stolic. Miejsce te zachwyca przede wszystkim bardzo mocno urokliwą starówką, która jest bardziej przypomnieniem do muzeum pod gołym to niebem. Najbardziej tez można podziwiać tutaj część Starego miasta a też i Plac Staromiejski.

2. Skalne miasto.

Skalne miasto to tak naprawdę kamienny labirynt, który został wyrzeźbiony siłami natury i będący to jego fragmentem Gór Stołowych w całym Czechach. Posiada również bardzo mocno niesamowity krajobraz tego miejsca, składają się tutaj bardzo unikatowe formacje i rzeźby skalne, które zostały one podzielone licznymi to kanionami i szczelinami.

A jeśli jesteś fanem ruin i zabytków pozostawionych przez starożytnych bogów, na Co Slychac możesz zapoznać się z najlepszymi atrakcjami w Grecji.

3. Morawy.

Pagórkowate zielone, a zarazem też i niezwykle malownicze Morawy Południowe, wiele turystów tylko właśnie przez to zjawisko przyjeżdża do Czech. Wiele osób chce zacząć podziwiać zjawiskowy region Centralnej Europy.

4. Litomysl.

To miasto jest tak naprawdę tradycją Czech. Tysiącleciom historią, a zarazem i z pięknym rynkiem, który jest mocno otoczony zabytkowymi to kamienicami. Miasto to niejako posiada już dwa poziomy. Dolną część, która rozciąga się nad rynkiem no i oczywiście drugą częścią górną, gdzie znajduje się zamek kościół i wiele muzeów.

5. Czeski Krumlow.

Jest to tak naprawdę takowa to miniatura Pragi. Jest to jedna z najbardziej to urokliwych czeskich miast a też i drugie miejsce, które jest najbardziej odwiedzane. Na pierwszym miejscu jest Praga stolica całych to Czech.

Poprzedni post Tureckie atrakcje – wakacje nad Bosforem
Następny post Gdańskie zabytki – kościół św. Katarzyny