Zanim wyjedziesz na wakacje

Zanim wyjedziesz na wakacje powinieneś załatwić kilka spraw urzędowych. Zwróć się do swojego banku i firm oferujących karty kredytowe, aby poinformować ich, gdzie się wybierasz i jak długo tam będziesz. Dzięki temu instytucje finansowe nie będą mogły zamrozić twoich kont za nietypową aktywność.

Oczyść swój portfel. zaleca się zabranie ze sobą nie więcej niż dwóch kart kredytowych lub debetowych. Jedną kartę przechowuj w hotelowym sejfie lub dobrze ukryj w swoim pokoju, jeśli nie ma dostępnego sejfu, dzięki czemu będziesz mógł zapłacić za rzeczy, jeśli karta, którą nosisz, zostanie skradziona. Listę numerów telefonów do firmy wydającej karty kredytowe i banku należy przechowywać oddzielnie od portfela. Jeśli podróżujesz za granicę, upewnij się, że posiadasz numery z aktualnymi numerami kierunkowymi, ponieważ bezpłatne linie nie będą działać.

Jak uniknąć ograbienia podczas podróży?

Zrób kopie ważnych dokumentów, takich jak paszport, prawo jazdy, karta ubezpieczenia zdrowotnego i bilety. Dostęp do tych informacji znacznie ułatwi Ci uzyskanie zastępstwa w przypadku zaginięcia lub kradzieży. Daj również kopie zaufanego przyjaciela lub członka rodziny.

Przygotuj swoje gadżety do podróży. Usuń niepotrzebne pliki zawierające dane osobowe z telefonu, tabletu lub laptopa, aby złodzieje nie mieli dostępu do tych informacji, jeśli ukradną Twoje urządzenie. Pobierz aplikację, która pomoże Ci śledzić lokalizację telefonu i usunąć dane w przypadku jego zgubienia lub kradzieży.

Przygotuj swój dom. Jeśli pozostawisz swój dom bez nadzoru, spraw, aby wyglądał na to, że ktoś nadal tam jest. Zapal kilka świateł lub ustaw zegar, a następnie wstrzymaj pocztę i gazety. Jeżeli ktoś zgodzi się odebrać dla Ciebie pocztę. Tygodniowa poczta może być bogata w numery kont, salda i inne dane osobowe.

Nie udostępniaj planów urlopowych w mediach społecznościowych. Ogłaszanie na Facebooku, że wybierasz się w podróż, jest jak zaproszenie dla ludzi do włamania do swojego domu. I poczekaj, aż wrócisz z wakacji, aby zamieścić zdjęcia z podróży.

Poprzedni post Jak uniknąć ograbienia podczas podróży?
Następny post Jak wybrać wymarzone miejsce na podróż?

Jeden komentarz w temacie “Zanim wyjedziesz na wakacje

Dodaj komentarz