Lista najpotrzebniejszych rzeczy do zabrania na biwak

Jeśli zamierzasz biwakować przez kilka dni, musisz zastanowić się, co zabierzesz na swoją wycieczkę. Obozowanie wiąże się ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu w naturalnym środowisku, które może wymagać sprzętu i odzieży do ochrony przed żywiołami. Będziesz musiał zabrać ze sobą zapasy, ale jednocześnie chcesz uniknąć noszenia zbyt dużego ciężaru. Aby nie przeciążyć się, rozważ poniższą listę niezbędnych rzeczy.

Co warto zabrać ze sobą na biwak?

Namiot: Pierwszą rzeczą na liście jest namiot. I to niezależnie czy wybierasz się nad Morze Bałtyckie, czy też w okolice Zielonej Góry. Swoją drogą w okolicy Zielonej Górze jest sporo świetnych miejsc na biwak, o czym więcej na eZielona.pl. Nie można spać pod gwiazdami bez jednego. Namiot powinien być wystarczająco mocny, aby wytrzymać każdą pogodę i wystarczająco duży dla wszystkich osób, które będą w nim spać. Dobrym pomysłem może być również zaopatrzenie się w tropik, jeśli warunki pogodowe są wątpliwe.

Śpiwory: Jest to niezbędny element, aby pozostać ciepłym w nocy. Śpiwory powinny mieć wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, którzy będą z nich korzystać i powinny być utrzymywane w dobrym stanie, aby mogły zapewnić ciepło, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Materac powietrzny: Jest to kolejny ważny element, który jest wygodny i pozwoli Ci spać jak dziecko, bez względu na to, jak twarda jest ziemia pod Tobą. Materace powietrzne są również świetne dla dzieci, ponieważ nie są tak ciężkie jak zwykłe materace, dzięki czemu łatwiej je przenosić.

Materace powietrzne to kolejny element, który należy zabrać ze sobą na wycieczkę. Te mogą być wypełnione powietrzem w każdym sklepie sportowym lub Wal Mart. Są one bardzo wygodne do spania i utrzymują cię z dala od twardej ziemi.

Jeśli planujesz zabrać ze sobą psa na kemping to nie zapomnij o jego łóżku! Upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, aby mógł się w nim wygodnie ułożyć.

Poprzedni post Materace turystyczne – co warto sprawdzić przed zakupem?
Następny post Turystyka rozwija się dzięki tanim liniom lotniczym