Gdzie Polacy lubią spędzać wakacje? – modne kierunki na wakacje 2022

Jakie kierunki turystyczne są w modzie w roku 2022? Dokąd najchętniej ruszają Polacy na swoje urlopy i czy preferują polskie strony, czy może nadal zachwycają się zagranicznymi kurortami? Nie da się ukryć, że mieszkańcy każdego kraju mają swoje konkretne preferencje związane z wypoczynkiem.

Jakie są modne kierunki na wakacje 2022 w Polsce?

Oczywiście Polacy są różni, ale jakoś tak już jest, że na ogół wybierają dla siebie wakacje w Polsce, często spędzają je nad morzem, a ponadto zazwyczaj decydują się na wyjazdy tygodniowe, rzadko kiedy dwutygodniowe lub dziesięciodniowe.

Ponad 50% osób deklarujących spędzenie wakacji w swoim kraju postanawia odwiedzić latem okolice Bałtyku. Tutaj wyraźnie widać ukierunkowanie na Pomorze i Pomorze Zachodnie. Bałtyk jest co prawda stosunkowo zimnym morzem, ale mimo tego Polacy mają do niego jakiś dziwny sentyment, dlatego też jeżeli często wyjeżdżali w jego okolice podczas swoich lat młodości, najprawdopodobniej będą robić to równie chętnie w wieku dorosłym lub starszym. Przy okazji pokażą swoim dzieciom czy wnukom część ich ojczyzny. A to ważne, by doceniać to, co ma się tuż pod nosem. Naprawdę zagranica nie zawsze jest tak piękna, jak to przyjęło się ją przedstawiać w bajecznie formułowanych opisach czy na wielokrotnie przerabianych i modyfikowanych zdjęciach.

W jaką część polski wybrać się na wakacje?

Opisując tanie wakacje w Polsce, raczej nie ma się jednak na myśli tych spędzonych w Sopocie, Gdańsku czy Świnoujściu. Opisy najciekawszych atrakcji z nadmorskich miejscowości znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Turyści, którym zależy na zaoszczędzeniu na wypoczynku, a którzy jednocześnie często dążą do ciszy i spokoju, których nie uzyskują w najpopularniejszych kurortach, nieraz wolą wyjeżdżać po prostu nad jeziora, przy których też potrafi być pięknie. Wciąż wzrasta też popularność górskich miejscowości. W tym momencie takie Zakopane jest już tak samo oblegane jak Międzyzdroje czy Gdańsk.

Wakacje w Polce przestały polegać wyłącznie na jedzeniu lodów, leżeniu na plaży i nic nierobieniu. Wiele osób decyduje się spędzić je znacznie bardziej aktywnie, a na to pozwalają właśnie góry.

Poprzedni post Sztokholm i jego skarby – co warto zobaczyć?
Następny post Wizyta w Braniewie? Wybierz się nad zalew Wiślany!