Sztokholm i jego skarby – co warto zobaczyć?

Sztokholm to piękne miasto, na terenie którego nuda nikomu z nas nie zagrozi. Stolica Szwecji ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie będą dla nas wspaniałą przygodą. W jaki sposób możemy spędzić tu czas? Na jakie atrakcje powinniśmy zwrócić uwagę?

Zwiedzanie atrakcji turystycznych Sztokhomu

Sztokholm, często nazywany Wenecją Północy, to największe i najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić Szwecja. Miasto to leży w środkowej części kraju, na 14 wyspach połączonych ze sobą mostami. Jest to ważny ośrodek polityczny i gospodarczy, mogący się jednocześnie pochwalić długą historią. Po raz pierwszy Sztokholm wymieniany jest w dokumentach z połowy XIII wieku, a już w 1426 roku stał się stolicą kraju.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po Sztokholmie?

Przede wszystkim zamek królewski, który powstał w XIII wieku. Wrażenie na turystach robią też zabytki sakralne, w gronie których ważne miejsce zajmuje Kościół św. Mikołaja. W czasie wycieczki po mieście warto też znaleźć czas na pobyt w jego muzeach. Jest ich ponad 200, a każde może się pochwalić ciekawą wystawą. Gdzie warto się wybrać? Przede wszystkim do skansenu, na terenie którego zgromadzono około 150 zabytkowych budynków. Część z nich opisana jest już na stronie Globalny.pl. Nie lada gratką będzie też wizyta w Muzeum Nordyckim, które przyciąga bogatą i zróżnicowaną ekspozycją. Stare meble, dawne stroje – to tylko wybrane eksponaty, z jakimi można się spotkać w tym miejscu. Atrakcją wyjątkową jest Muzeum Galeonu Waza. Tu najważniejszą gwiazdą jest okręt wojenny z XVII wieku oraz pochodzące z niego przedmioty. Miłośników historii Sztokholm może oczarować Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu, w którym odbędziemy wyjątkową podróż w czasie.

Sztokholm to miasto pełne atrakcji, na terenie którego każdy z nas będzie mógł spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Wycieczki po szwedzkiej stolicy to nie lada gratka i przygoda, która na długo zapisze się w naszej pamięci.

szwecja Poprzedni post Najpiękniejsze miasta Szwecji. Falun
Następny post Gdzie Polacy lubią spędzać wakacje? – modne kierunki na wakacje 2022