Kilka wskazówek przy wyborze idealnej wycieczki

#1. Bądź otwarty.

Nie wiesz, gdzie to jest? Nie potrafisz nawet wymówić miejsca? Ale znalazłeś podejrzanie tanie loty do tego miejsca…? Wyszukaj w Google, sprawdź, czy jest bezpieczny i zarezerwuj ten lot! Czasami najlepsze przygody są w miejscach, których nie da się wymówić.

#2. Bądź kreatywny.

Chcesz podróżować do określonego celu, ale loty są naprawdę drogie? Nie pozwól, żeby to cię zdyskwalifikowało.

#3. Bądź zdecydowany

Znalazłeś miejsce, do którego chcesz iść. Zarezerwuj je teraz. Dalej, zarezerwuj to. Nie zastanawiaj się nad tym przez 3 tygodnie, a potem zastanów się jeszcze trochę i zdaj sobie sprawę, że przegapiłeś okazję.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego biura podróży

#4. Zadaj sobie pytanie „dlaczego”?

Dlaczego chcesz podróżować? Chcesz się zrelaksować, zabawić z kumplami, ponownie połączyć się z ukochaną osobą, wyłączyć się z pracy, nauczyć czegoś nowego, opalić się lub przeżyć przygodę? Łatwiej zdecydować, gdzie się wybierasz, gdy wiesz, po co tam jedziesz.

#5. Pamiętaj, pamiętaj…

Będziesz żałował tylko tego, czego nie zrobiłeś.

#6. Bezpieczne wybory nie są złymi wyborami.

Tak, lubię być odważny w moich wyborach podróży, ale stary dobry weekend w Paryżu lub wakacje na plaży all inclusive nigdy nie powinien być przedmiotem kpin. A co jeśli milion osób zrobiło to przed tobą. Jeśli dobrze się bawisz, to wszystko, co się liczy.

#7. Go Solo

Znalazłeś miejsce, do którego naprawdę chcesz iść, ale nikt nie chce iść z tobą? Nie pozwól, aby to cię powstrzymało, jedź solo!

#8. Nie zwalniaj swojego własnego podwórka

Kto powiedział, że podróżowanie musi obejmować długie loty? Szukaj trochę bliżej domu, zdziwiłbyś się ukrytymi skarbami, które możesz znaleźć.

#9. Zawsze jest opcja budżetowa.

Nie pozwól, żeby twój budżet powstrzymał cię przed podróżowaniem gdzieś. Nawet najdroższe kraje mają takie opcje budżetowe jak hostele, w których możesz gotować własne jedzenie, darmowe wycieczki po mieście i transport publiczny. Będziesz musiał być kreatywny, ale to często sprawia, że jest to bardziej przyjemne.

Poprzedni post Jak wybrać idealne biuro podróży?
Następny post Jak mieć najlepsze rodzinne wakacje?