Turystyka do krajów tropikalnych – jak zaplanować urlop w obcym kraju?

Wyjazdy w miejsca, które jeszcze jakiś czas temu były dla Polaków niedostępne stają się coraz bardziej popularne. Turyści znad Wisły często szukają mocny wrażeń, które gwarantowane są przez wyjazdy do egzotycznych krajów, których kultura jest zdecydowanie inna niż kultura europejska.

Urlop w obcym kraju – jak się do niego najlepiej przygotować?

Wyjazdy do takich krajów z racji oryginalności oraz dalekich odległości są przeważnie znacznie droższe od standardowych wycieczek, ale chętnych nie brakuje. Przed wyjazdami w takie zakątki świata trzeba jednak dopełnić kilku formalności. Nie chodzi jedynie o posiadanie ważnego paszportu czy też wykupienia ubezpieczenia. Czasem takie eskapady mogą być niebezpieczne z punktu widzenia naszego zdrowia. Nasz organizm nie będzie uodporniony na choroby tropikalne, które w Europie znane są jedynie z podręczników do medycyny. Będą daleko od naturalnego klimatu będziemy znacznie bardziej narażeni na wirusy, które dla tubylców nie są niczym szczególnym.

Warto jest uniknąć takich niespodzianek, które mogą się zakończyć nieprzyjemnymi powikłaniami. Najlepszą drogą do rozwiązania takiego problemu jest poddanie się przed wyjazdem szczepieniom. Szczepienia ochronne niestety często wiążą się ze sporym wydatkiem. Mogą one kosztować nawet kilkaset złotych. Na zdrowiu nie można jednak oszczędzać, zwłaszcza, że w niektórych krajach służba zdrowia stoi na bardzo niskim poziomie i lepiej nie ryzykować kontaktu z nią. By dowiedzieć się , gdzie można dokonać wszystkich szczepień trzeba udać się do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub też do poradni chorób tropikalnych. Tam dostaniemy wszystkie informacje o szczepieniach jakie są obowiązkowe przy wyjazdach do danego kraju.

Może zamiast tropików warto wybrać nasz Bałtyk? O atrakcjach turystycznych znad polskiego morza, przeczytasz w serwisie www.trojmiejski.pl.

Podczas wizyty możemy także ustalić harmonogram szczepień. Szczepienia nie dokonuje się kilka godzin przed wyjazdem ponieważ wymagają one czasu by zaczęły funkcjonować. Czasem kilka szczepionek trzeba podawać w określonym odstępie czasu by ich działanie było prawidłowe. Odwiedzenie lekarza powinno się odbyć już osiem tygodni przed planowaną podrożą.

Poprzedni post Turystyka rozwija się dzięki tanim liniom lotniczym
Następny post Na minuty czy na doby – jak wynająć auto w Łodzi?